- PROFESYONEL FiLM HiZMETLERiMiZ -

ViDEO GRAFiK ve ANiMASYON

Bilgilendirme, eğitim ya da reklam amaçlı üretilen filmlerde görsel zenginlik önemlidir. Filme farklı bir boyut ve dinamik bir akış kazandırır video grafik ve animasyonlar. Bazen anlatılmak istenileni gerçek hayatta video kamerayla kaydetmek imkansızdır. Bu noktada bilgisayar ortamında üretilen video grafikler devreye girer. Gerekli 2d ve 3d grafik ve animasyonları hem kendi işlerimiz için hem de diğer prodüksiyon gruplarına kendi bünyemizde tasarlar ve hazırlarız.

ÜRÜN ve HiZMET TANITIM FiLMLERi

Üretimini yaptığınız ürünlerin özellikleri ya da verdiğiniz hizmetlerin hangi alanda olduğu çok fazla bilinmiyor mu? Bu durumdan yakınan bir çok müşterilerimiz oldu. Önce onları iyice tanıdık, ürünlerini inceledik, verdikleri hizmetlerle ilgili bilgi sahibi olduk. Doğru amaçlar için tasavvur edip doğru planlamalar yaptık. Çektiğimiz filmlerin müşterimizin beklentilerini karşılamasıyal kendimize olan güvenimiz her defasında daha da büyüdü.

PROFESYONEL ViDEO ÇEKiMi

Günümüzde fotoğraf ve video alanındaki dijital teknolojilerin hızla gelişmesiyle görüntünün kaydedilip kurgulanması süreci yeniden şekillenerek farklı boyutlara ulaştı. Teknik ekipman olarak çoğalan olanaklarımız yaratıcılığımızın sınırlarına yoğunlaşmamıza fırsatlar tanımaktadır. Kameramızın gözünde oluşan görüntü, o görüntünün içindeki hareketin kurgulanmasıyla ortaya çıkan her görsel olay hayatın gerçekliğinden yansıyan tamamen yeni bir öyküdür. Bu öyküleri eşsiz ve etkileyici kılmak bizim heyecanla yaptığımız işimizdir.

FARKLI DiLLERDE DUBLAJ

Gerek kendi çektiğimiz filmlere gerekse önceden bitirilmiş film ve belgesellere yabancı dillerde seslendirme hizmeti sunuyoruz. Metnin istenilen dile tercüme edilmesi, ses sanatçının belirlenmesi ve ses dizaynı gibi hizmetlerin tamamı bünyemizde yapılmaktadır. En çok talep gören yabancı diller: İngilizce, Rusça, Arapça ve Fransızcadır.

KURUMSAL TANITIM FiLMLER

2006 yılında çektiğimiz ilk kurumsal firma tanıtım filminden bu yana onlarca film daha çektik. Her yeni çalışmamızla daha çok tecrübe kazandık; teknik donanımlarımız gelişti ve çoğaldı. Bu anlamda müşterilerimizin arzu ve isteklerini daha iyi anlamaya ve beklentilerine çok daha iyi karşılamayı öğrendik. Tam olarak ne istediğini, kurumunu hangi unsurlarla daha doğru tanıtılacağını bilemeyen müşterilerimiz oldu. Onlara örnekler gösterdik ve bu yolda çözümler sunduk.

EĞiTiM FiLMLERi

İster bir yemek tarifi, ister bir ürünün kullanılma şekli ya da bir sistemin kurulumunu eğitim ve bilgi verme amacıyla sunmayı arzuluyorsanız, bunun çözümü kaliteli ve elkili bir eğitim filmidir. Böyle bir filmi etkili kılan bir çok unsur vardır; doğru metnin hazırlanması, etkileyici mekanların seçilip gerekli çekimlerin yapılması, filmin içinde var olana anlatıcının ya da arka fonda süren dublajın samimi olması gibi nitelikler bir filme ciddiyet katar. Bugüne kadar bu konuda müşterilerimize doğru çözümler sunduk.

REPORTAJ ve KONFERANS ÇEKiMi

Reportaj, konferans ve fuar çekimlerini müşterinin isteği dorultusunda kurgular, gerekirse uygun müzik ve ses dizaynı yaparız.

DVD AUTHORiNG

Bir çok müşterimiz hazırlattıkları ürün ve kurumla alakalı filmleri, fuarlarda dağıtmak amacıyla menülü DVD versiyonlarını da talep etmektedir. Günümüzde internet hızının yükselmesiyle bu ortamda filmler artık Full HD izlenebilmektedir. Dolayısıyla biz filmleri Full HD çekeriz. Ancak DVD ortamındaki filmler Standart Çözünürlüğündedir ve kalitesi daha düşüktür. DVD’yi hazırlamanın yanı sıra, kayıt edip çoğaltılmasını ve arzu edilirse Dvd’ye kutu tasarımı ve matbaada basılmasını da hizmet olarak sunmaktayız.

- ViDEO ÇEKİM PROJELERi HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR -

Video formatında çekilen tanıtım projelerinin bütçesi nasıl belirlenir?

İster bir şirket eğitim filmi, ister konferans çekimleri ya da kurum içi özel video çekimleri olsun bize bir video çekim projesiyle başvuran müşterilerimizle ilk tartışılan konu, söz konusu projenin maliyetidir. Bu tarz işlerde bütçe hesaplaması yapmak, işin boyutu ve kapsamına göre değişkenlik gösterir. Her şeyden önce müşterinin beklentileri doğru görmek ve bu doğrultuda gerekli prodüksiyon ve post prodüksiyon ihtiyaçlarını belirlemektir. Kısacası iş yükünü ana hatlarıyla ortaya çıkarmaktır. Bir düzüne video çekimlerin tamamlanmış film projesi olarak son bulması sürecini kapsayan birçok kalem iş vardır. Bu kalem işler bütçenin büyüklüğünü oluşturur. Bir tanıtım yapımına başlanırken projenin içeriğini oluşturan metnin yazımı en başta yapılan işlerden biridir. Çekimlere başlanması ve bu çekimlerin kaç gün süreceği, çekimler esnasında hangi donanımları (kamera, dolly, jimmy jib, ışık ekipmanları gibi) kullanılacağı bütçeyi fazlasıyla etkileyen unsurlardır. Ayrıca çekimlerin doğal ortamlarda mı yoksa stüdyo ortamında mı yapılacağı video tanıtım projesinin bütçesinin belirlenmesinde son derece önemlidir. Doğal mekânlardaki çekimler elbette ki bütçeyi daha az zorlayacaktır. Bunun yanı sıra bu tarz video projelerinde zaman zaman Cast ajanslarından kiralanan oyunculara da ihtiyaç duyulmaktadır. Bu oyuncuların profesyonellik seviyeleri ve sayısına göre ücretleri filmin bütçesine yansıyacaktır. Öte yandan çekimler sonrası post prodüksiyon süreci esnasında yine bir çok kalem iş gerçekleştiğinden bu süreçle birlikte harcamalar bütçeye yansımaya devam etmektedir. Filmin kurgulanması aşamaları esnasında yapılan ses ve görüntü dizaynı ve bunları destekleyen iki ve üç boyutlu modellemeler ve animasyonlar, ayrıca video grafikler hazırlanması gerekebilir. Bu gibi animasyon ve görsel grafik çalışmalarını kendi bünyemizde yürütüyor olmamız bu alanı kapsayan ücretlendirmede esnek olmamızı sağlıyor olsa bile, bu kalemler bütçenin belirlenmesinde göz önünde bulundurulur. Eğitim ve kurumsal tanıtım projelerinde genelde arka fonda anlatıcı eşliğinde filmin içeriğini seslendirilmesi yöntemi çok sık kullanılır. Bu gibi özelliklerde olan video film çalışmaları bütçesel anlamda ses sanatçısı olarak seslendirmenin diline göre, Türkçe ya da yabancı, İngilizce, Arapça, Almanca gibi seçeneklere göre fiyatlandırması söz konusudur.